• RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

•  Nasza szkoła już trzeci rok uczestniczy w programie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Ratujemy i uczymy ratować"

Fundacja zapewniła naszym nauczycielom szkolenia, a także materiały dydaktyczne do prowadzenia lekcji wśród uczniów.

WOŚP o programie:

Program Edukacyjny Ratujemy i Uczymy Ratować został uruchomiony w 2006 r. Kursy skierowane są do osób uczących najmłodszych, czyli nauczycieli nauczania zintegrowanego szkół podstawowych. Program ten realizujemy dzięki grupie 150 wolontariuszy Pokojowego Patrolu z uprawnieniami AHA, którzy ukończyli nasze specjalne kursy instruktorskie. Kieruje nimi grupa instruktorów, którzy koordynacją szkoleń zajmują się stale, przez cały rok.

W okresie kwiecień - czerwiec 2006 przeprowadziliśmy pilotaż programu w dwóch województwach  podlaskim i dolnośląskim. Pierwsze próby zakończyły się spektakularnym sukcesem dzięki czemu od września 2006 roku szkolenia odbywają się regularnie na terenie całej Polski.

Na jednodniowy, sześciogodzinny kurs zapraszamy po 2 nauczycieli nauczania zintegrowanego z minimum 15 szkół podstawowych. Szkolenia odbywają się we wtorki, środy lub czwartki w godzinach 09:00 - 14:00. Oprócz praktycznych umiejętności Fundacja zapewnia nauczycielom, a tym samym szkołom, wszystkie materiały dydaktyczne do prowadzenia lekcji wśród uczniów.

Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

Zajęcia w naszej szkole:

Praca z podręcznikiem:

....Ratować uczą się nawet pierwszoklasiści!